Teknoloji

Microsoft, kullanıcılar arasında pek popüler olmayan Windows 11 özelliğini geri çekti

Microsoft’un geçen yılın sonlarında test sürümlerinde tanıttığı Başlat menüsünde açılan önerilen web siteleri fikrinden vazgeçmesi muhtemelen birçok Windows 11 kullanıcısını memnun edecektir.Bu karar, Microsoft’un kullanıcılarını dinlediği ve pek de arzu edilmeyen bir değişiklikten vazgeçtiği davaların sonuncusu olarak dikkat çekiyor.

Windows 11’in en yeni 25272 önizleme derlemesinin geliştirici kanalına yeni yayımlanmasıyla birlikte, bu özellik ortadan kalkmış gibi görünüyor. Terk edilmiş Başlat menüsü özelliği ilk olarak Kasım 2022’de 25247 önizleme derlemesinde ortaya çıktı ve menü panelinin alt kısmında ortak web siteleri önermeyi içeriyordu.

Microsoft, Windows 11’in en son önizlemesindeki değişiklikleri ayrıntılandıran bir blog gönderisinde, Edge tarayıcısında kopyalanan metni aramak için kullanılabilen bir özelliğin de kaldırıldığını belirtti. Bu özellik, örneğin bir belgeye kopyalamak için metni vurgularsanız, vurgulanan metni tıklayıp aramanıza izin veren Edge’de bir satır içi paneli getirmek için kullanılır.

Microsoft şunları söyledi: ” Bu iki deneyim hakkında bize geri bildirimde bulunan tüm Insider’lara teşekkür ederiz. Dev Channel’da denediğimiz özellikler ve deneyimler, yeni fikirler geliştirdiğimizi ve Insider’lardan geri bildirim aldığımızı hatırlatmak için kaldırılabilir ve Dev Channel dışında asla yayınlanmayabilir.

kadirlihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu