Haber

Karabük’ten kısa

Karabük Valisi Fuat Gürel, Safranbolu’nun UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmasının 28. yılını kutladı.

Gürel yaptığı yazılı açıklamada, “UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve koruyarak gelecek nesillere aktarmayı hedeflediğimiz, dünyadaki ender turizm merkezimiz Safranbolu’nun Türkiye’ye kazandırılmasının 28. yılı kutlu olsun. .” terimini kullandı.

Karabük’te ihtiyaç sahiplerine 4 bin 389 ton kömür yardımı yapılacak

Karabük’te ihtiyaç sahiplerine 4 bin 389 ton kömür yardımı yapılacağı bildirildi.

Valiliğin internet sitesinde yer alan açıklamada, Cumhurbaşkanı’nın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından ısınma amaçlı kömür yardımı yapılması kararına istinaden kış döneminde de il genelinde akaryakıt yardımı yapılmaya devam edildiği belirtildi.

Vali Fuat Gürel, kışlık mazot ihtiyaçlarını karşılamak için İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla ailelere kömür dağıttıklarını belirterek, “Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza kömür dağıtıyoruz. , Cumhurbaşkanımızın talimatıyla. Ailelerimize teslim ediyoruz. Allah devletimize zarar vermesin. Devletimiz her zaman vatandaşının yanındadır.” sözlerini kullandı.

Eflani Küçük Sanayi Sitesi çevresine kilit parke taşları döşendi

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Küçük Sanayi Sitesi’nin yollarının ve otoparklarının kilit parke taşları ile döşendiğini belirtti.

4 aydır üzerinde çalıştıkları içme suyu depolarının bakım ihalesinin tamamlandığını belirten Ertuğrul, projenin kesintili kabulünün gerçekleştirildiğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu