Haber

Ebru Baki Emekli Olup Milletvekili Olarak Devam Edenlerin Aldıkları Maaşa İnanamadı! ‘Benimle dalga mı geçiyorsun?’

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt katıldığı televizyon programında emekli olup milletvekilliği görevine devam eden milletvekillerinin maaşlarını açıkladı. Program sunucusu Ebru Baki, Enginyurt’un söylediği rakama şaşkınlığını gizleyemedi.

Sözcü TV’de yayınlanan ‘Para Siyaseti’ programına katılan Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt’un emekli olan ve milletvekilliği görevine devam eden milletvekillerinin maaşlarına ilişkin söylediği rakam, şaşırtıcıydı.

Sunucu Ebru Baki’nin ‘Zamınız var, 65 bin mi alıyorsunuz?’ Enginyurt, ‘147 bin lira maaş alıyoruz’ sorusuna yanıt verdi. Söylenen numaraya inanamayan Baki, Enginyurt’a ‘Gerçek mi yoksa dalga mı geçiyorsun?’ o şaşırmıştı.

Emeklinin hakkını savunmaya çalıştığını belirten Enginyurt, aldığı maaş nedeniyle tepki aldığını belirterek, “Bu yasayı Cumhur İttifakı çıkarıyor, adam AKP milletvekiline bir şey demiyor. bana yazıyor, ‘Karnın şişmiş dümen yerinde’ diyor.

Enginyurt’un konuşmasının ardından stüdyoda kahkahaların olduğu görüldü ?

Sosyal medya kullanıcıları ise emekli olan ve milletvekili olarak görevine devam eden milletvekillerinin maaşına tepki gösterdi. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu