Haber

Cemal Enginyurt: Kılıçdaroğlu beni hemen İçişleri Bakanı ilan etmeli

14 Mayıs seçimlerinde CHP listelerinden Demokrat Parti’nin adayı olarak yeniden milletvekili seçilen Cemal Enginyurt, katıldığı bir programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’na kendisini İçişleri Bakanı ilan etmesi çağrısında bulunan Enginyurt, “Süleyman Soylu’ya ancak ben sahip çıkabilirim. Bunun diline ancak ben cevap verebilirim. Bu Soylu’ya yaptığı zulmün hesabını ancak ben sorabilirim. ulus.”

Enginyurt’un açıklamaları şöyle:

ERDOĞAN İLE KENDİNİ KONUŞACAKSINIZ: Recep Tayyip Erdoğan ile terörün istikrarını yükselterek siyasetin doğru olduğuna inananlardanım. Çünkü Erdoğan diğer dili anlamıyor. Erdoğan’ın anladığı tek dilden konuşacaksın ama o anlıyor. Erdoğan, Bahçeli ile birbirine bu kadar laf söyledikten sonra, şimdi böyle bir sohbetin ortasında olduklarını düşündüğünüzde, üslup olarak Recep Tayyip Erdoğan gibi konuşmanız gerekiyor ama o anlıyor. Ama Kılıçdaroğlu’nun konuştuğu dil, Türkiye’yi birleştiren bir dildir, milletimiz daha ne istiyor, bütünleştiren, ayrıştırmayan, ötekileştirmeyen bir dil! Yorulduk! Birbirine kin besleyen, birbiriyle savaşmaya hazır bir topluluk var. Kartal’da bugün 19 Mayıs törenlerinde gençler ‘birkaç fotoğraf çekin’ dediler diye birbirlerini öldürecekler. Sorumlu kim, birincisi Tayyip Erdoğan, ikincisi Süleyman Soylu. Çünkü çok iğrenç bir dil kullanıyorlar…

Beni İçişleri Bakanı ilan etti: Herkes yeni bir somut örneğin ortaya konması gerektiğini söylüyor. Ben de diyorum ki; Kemal Kılıçdaroğlu acilen beni İçişleri Bakanı yapacağını açıklamalı, bu Süleyman Soylu’nun hakkı ama ben geleceğim. Ancak bunun dilinde cevap vereceğim. Ama bu asilzadeden bu millete yaptığı zulmün hesabını soracağım. Çavuşlara ekibin hakkını veriyorum. Polise insan haklarını veriyorum. Polisin haklarını koruyorum. adaleti sağlayacağım. Bu ülkede mafya ve uyuşturucu kaçakçılarıyla fotoğraf çekmediğim için hesabını soracağım. Bunu sert bir şekilde söyleyeceğim. Kemal Bey’e sizin aracılığınızla beni İçişleri Bakanı ilan etmesini tavsiye ediyorum. (HABER MERKEZİ)

dulkadiroglu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu