Teknoloji

Vivo, amiral gemisi telefonlarına 5.5G desteği getirmeye hazırlanıyor

Vivo, yakında amiral gemisi akıllı telefonlarına sunacağı OTA (Over-the-Air) güncellemesiyle 5.5G desteği eklemeye hazırlanıyor. Yeni piyasaya sürülen Vivo X Fold 3, Vivo X Fold 3 Pro ve Vivo X100 serisinin başlangıçta birkaç iQoo akıllı telefonla birlikte 5.5G bağlantısı alacağı doğrulandı. Daha yüksek indirme hızları sağlayacak yeni nesil kablosuz teknolojiyi kullanacak ilk cihazın ise Oppo’nun amiral gemisi Find X7 olması bekleniyor.

Çinli akıllı telefon markası, Weibo aracılığıyla Vivo X Fold 3, Vivo X Fold 3 Pro ve Vivo X100 serilerinin bu ayın sonlarında bir OTA güncellemesiyle 5.5G bağlantısına kavuşacağını açıkladı. Vivo’nun alt markası iQoo’nun iQoo 12 serisi ve iQoo Neo 9 serisi de 5.5G desteği alacak ilk cihazlar arasında yer alacak.

Buna ek olarak, Vivo’nun Ürün Müdürü Han Boxiao, Çin mikro blog platformunda China Mobile’ın 5.5G ağında çalışan Vivo X100 Pro’nun bir görüntüsünü yayınladı. Görselde cihazın 3619.19Mbps indirme hızı ve 160.75Mbps yükleme hızına ulaştığı görülüyor. 5.5G’nin maksimum indirme hızının 10Gbps’ye kadar, yükleme hızının ise 1Gbps’ye kadar olduğu iddia ediliyor.

Ayrıca Oppo da Find X7 serisi akıllı telefonlarına 5.5G getirmeyi planladığını açıkladı. Ek olarak, Xiaomi 14 Ultra da Çin’de 5.5G özelliğine kavuşacak ilk akıllı telefonlardan olacak. China Mobile, yıl sonuna kadar Pekin ve Şangay dahil olmak üzere 300’den fazla şehri 5.5G ağıyla kapsamayı hedefliyor.

akcaabat-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu