Haber

Depremden 34 saat sonra enkazdan çıkarıldı; anne babasını beklemek

HATAY’da oturdukları apartmanın çökmesi sonucu enkaz altında kalan Enes Karasüleymanlıoğlu (21), arama kurtarma ekiplerince hafif yaralı olarak 34 saat sonra çıkarıldı. Annesi ve babası enkaz altında olan Karasüleymanlıoğlu, umutla beklediğini belirterek, “Enkazdan 34 saat sonra beni çıkardılar. Şimdi annem ve babam içeride onları bekliyor. Sonra mobilyaların kumaşını yırttım. ayağıma ve boynuma doladı. Böylece soğuktan korundum.”

Hatay’da meydana gelen depremde Defne Mahallesi’ndeki 8 katlı ve 4 bloklu Farklı Yaşam Sitesi’nde 2 blok yıkıldı. Arama kurtarma ekiplerinin yürüttüğü çalışmada, A Blok 5’inci katta bulunan apartmanda annesi ve babasıyla birlikte kalan Enes Karasüleymanlıoğlu, 34 saat süren sarsıntının ardından enkazdan çıkarıldı. Hafif yaralanan Karasüleymanlıoğlu’nun annesi ve babasına henüz ulaşılamadı. Enkazdan ayrılmayan Enes Karasüleymanlıoğlu, ailesinden müjdeli haber beklediğini söyledi. Arama kurtarma çalışmalarını yakından takip eden Enes Karasüleymanlıoğlu, deprem anında odasında olduğunu, anne ve babasının da yatak odasında olduğunu söyledi. Enes Karasüleymanlıoğlu, depremin ardından enkaz altında olduğunu ve ekiplerin 34. saatte kendilerine ulaştığını anlatarak, “Deprem olduğu sırada binadaydım. Kendi odamdaydım, annem ve babam yatak odasındaydı. 34 saat sonra beni enkazdan çıkardılar. Şimdi annem ve babam içeride onları bekliyorlar. Hava çok soğuktu, “Binadaki çatlaktan sürekli soğuk hava geliyordu. Yanımdaki mobilyanın kumaşını bir taşla yırtıp ayaklarıma ve boynuma doladım. Yanımda ahşap olan bir set yapmaya çalıştım. Bağırırken sesimi kaybettim, sesimi duyurmak için ormana taş vurdum. Oturup beklemek zorunda kaldım, yapacak bir şey yoktu.”

4 bloklu sitedeki depremde 2 binanın yıkıldığını, diğer ikisinin ayakta olduğunu belirten Karasüleymanlıoğlu, yıkılan bloklarda dükkân yapmak için zemin katların sütunlarının kesildiğini iddia etti. Bu nedenle depremde iki binanın yıkıldığını savunan Enes Karasüleymanlıoğlu, “Sitemiz 4 bloktan oluşuyor. Arkadaki 2 bina yıkılmadı, önümüzdeki 2 bina yıkıldı. Binaların altında evler var. arkadan yıkılmadı.iki binada duyduğuma göre dükkânların sütunlarını kesmişler.binalar ayakta,girişleri dükkân olan 2 bina yıkılmış.sütunları kesmişler molozdan çıktım ama annem ve babam hala içeride.” Enes Karasüleymanlıoğlu’nun anne ve babasının bulunduğu Farklı Yaşam Sitesi dışında birçok binada enkaz altında kalan kişiler için arama kurtarma ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu